Bi’akıl, sunduğu avantajlar ve imkânlarla gerek teknik gerek pazarlama alanlarında en iyi çözümleri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Edtech ve online görüntülü görüşme denildiğinde akla gelen girişim ve şirketleri analiz ederek kullanıcı ve uzman ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiriz. 

Her konu başlığının farklı ihtiyaçları olduğunu biliriz. Örneğin, online diyetisyenlik ve sağlıklı beslenme danışmanlığı ile online psikolojik terapiler hem uzman hem katılımcı açısından çok farklı ihtiyaçlara sahip görüşme türleridir. Bu ihtiyaçların tümüne tek bir ürün ile yanıt vermenin imkânsız ve işlevsiz olacağı da aşikârdır. Bi’akıl olarak çok yönlülüğümüzü korumak için birbirinden farklı çözümler ve ürünler ürettik.  

Bi’akıl hangi çözümleri sunar? 

Bi’akıl’daki canlı görüşmeleri “Randevu” ve “Temas” başlıkları altında ikiye ayırdık.  

1- Randevu: Randevular, uzmanlarımızın takvimlerini diledikleri gibi oluşturdukları online randevu mantığı ile çalışan canlı görüşmelerdir. Katılımcılar, randevu almak istedikleri uzmanın takviminden uygun gün ve saati seçerek canlı görüşme gerçekleştirebilirler. Online randevu takvimi sayesinde uzmanlarımız ve katılımcılarımızın kendileri için ortak uygun saatlerde buluşmalarını sağlarız. 

2- Temas: Daha önce de belirttiğimiz üzere, Bi’akıl App üzerinde gerçekleşen canlı görüşmelere “Temas” adını veririz. Temaslar, tarihi ve saati daha önceden Bilen tarafından belirlenmiş ve ücretli / ücretsiz katılıma açık canlı görüşmelerdir. Bu görüşmeler kendi içinde 3 başlığa ayrılmıştır. 

2.a Tek seferlik: Tek bir oturumda gerçekleşen temaslardır. İçeriği kısa olan atölyeler ve eğitimler için idealdir. (“Evde ekşi maya yapım atölyesi”, “Kitap incelemesi; Kafka – Dönüşüm”) 

2.b Seri: Birden fazla oturumu içeren temas serileridir. İçeriği, tek oturuma sığmayan görüşmeler için idealdir. (“4 Haftada Origami Sanatı”, “A1’den B2’ye 6 haftalık İngilizce Kampı”) 

2.c Abone: Daha önceden belirlenmiş sıklıklarla, Bilen tarafından durdurulmadıkça otomatik yenilenen temaslardır. Spor koçlukları, meditasyon buluşmaları, gündem tartışmaları için idealdir. 

Adsiz tasarim 22

Bi’akıl’ın sık sık bahsettiği avantajlar nelerdir? 

Bi’akıl, Bilenlerine sunduğu avantajlar ile azami temas deneyimini hedeflemektedir.  

(Sunulan avantajlar, paket ön koşulları ile detaylandırılmıştır.) 

1. SEO (arama motoru optimizasyonu) Desteği: Bi’akıl App üzerinde oluşturacağınız tüm temas ve randevularınızda, başlık ve açıklama metinleri için metin giriş alanları bulunmaktadır. Canlı görüşme detaylarını belirttiğiniz bu metinler ve başlıklar, deneyimli kadromuz tarafından SEO uyumlu hale getirilir. Bu da Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmenize yardımcı olur. 

2. İşlevsel Randevu Altyapısı: Bi’akıl randevu altyapısını, Bi’akıl topluluğundaki tüm Bilen’lerimiz kullanabilmektedir. Dinamik takvim, görüşme ve fiyat detayları gibi kullanıcı dostu birçok avantajı ile Bi’akıl, Bilen’lerine işlevsel bir altyapı sunmaktadır. 

3. İYZİCO ile Otomatik Ödeme Alma: Bilenlerimiz, gerçekleştirdikleri ücretli temas ve randevuların ödemelerini, canlı görüşmeyi takip eden Çarşamba günü otomatik olarak alırlar. Bu ödeme sistemi, Türkiye’nin en güvenli ödeme altyapısı İYZİCO aracılığıyla sağlanmaktadır.  

4. Eğitmenin Eğitimi Serisi: Bi’akıl, topluluğuna dahil olan Bilenlere kişisel gelişimleri için her ay diledikleri alanda eğitimler sağlamaktadır. Bu eğitimlerin içeriği, Bilenlerimize özel yayınladığımız anketler sonucunda yine Bilenler tarafından belirlenmektedir.  

5. Ücretsiz Görüntülü Görüşme Altyapısı: Bi’akıl, alternatif canlı görüşme uygulamaları gibi aylık ya da yıllık ücretler talep etmez. Online görüşmelerinizi, tamamen bağımsız ve Bi’akıl’a özel olan görüntülü görüşme altyapısı ile hiçbir aracı uygulamaya ihtiyaç duymadan Bi’akıl App üzerinde gerçekleştirirsiniz. 

6. Temas Hatırlatma Bildirimleri (E-posta – SMS): Bi’akıl’da oluşturduğunuz canlı görüşmelerden 2 saat önce hem size hem de katılımcılarınıza otomatik SMS ve E-posta bildirimleri gönderilir. 

(Bu kısımdan sonraki avantaj, “Klasik” ve “Uzman” paketleri için geçerlidir.) 

7. Azaltılmış Bi’akıl Komisyonu: Bi’akıl’ın komisyon sistemi, sizin kazancınız ile ters orantılıdır. Kazancınız arttıkça kesilen komisyon oranı düşer. Bu, Bi’akıl topluluğunun sürdürülebilirliği ve bağlılığı için geliştirilmiş bir yöntemdir. 

(Bu kısımdan sonraki avantajlar yalnızca “Uzman” paketi için geçerlidir.) 

8. Sosyal Medya Özel Paylaşımı: Bi’akıl’ın sosyal medya hesaplarında paylaşılmak üzere, Temasınıza özel bir hikâye örgüsü yaratılır ve sonunda Temasınıza bağlanır. 

9. Bi’akıl App üzerinde öne çıkarılma: Bi’akıl App, her gün 2000+ insanın ziyaret ettiği canlı bir Web App’tir. Temaslarınız ve Bilen profiliniz, Bi’akıl App ana sayfasında öne çıkartılır ve bilinirliğiniz artırılır. 

10. Bilen’in markasına özel tasarım desteği: Standart Bi’akıl temas ve randevu tasarımlarının dışında dilerseniz kişisel markanıza özel sosyal medya (markanızın renkleri, logosu, yazı fontu, iletişim dilini taşıyan) tasarımlar Bi’akıl’ın profesyonel tasarım ekibi tarafından hazırlanır, paylaşmanız için tarafınıza gönderilir. 

11. Kişiselleştirilmiş reklam desteği: Temas ve randevularınızın reklamları (eğer reklam için yasal bir engel bulunmuyorsa) Bi’akıl’ın profesyonel pazarlama ekibi tarafından başta hazırlanır ve Meta (Facebook, Instagram) ve Google ADS. olmak üzere, gerek dijital gerekse konvansiyonel yollarla paylaşılır. 

Adsiz tasarim 23

Avantajları birbirinden ayıran paketler nedir? 

Bi’akıl, eşit bir kazanç ve eğitim ortamı yaratmak amacıyla Bilenlerin kazançlarına göre çeşitli paketler sunmaktadır. 

Bu paketler, uzmanlığın 3 adımı olarak nitelendirilebilir. Her adım, elde edilen kazançla orantılı olarak yükseldiğiniz birer basamaktır. 

1. Başlangıç Paketi: Bi’akıl ile yeni tanışmış Bilenlerimizin dahil olduğu pakettir. Bu paketteki bilenlerimizin aylık Bi’akıl kazançları 0 ila 5.000 TL arasındadır. Bu paketteki Bilenlerimiz, Bi’akıl’ın sunduğu avantajların bir kısmına erişirler. Bi’akıl, bu paketten %17 komisyon (+ %2.99 İYZİCO komisyonu) kesmektedir. 

2. Klasik Paket: Bi’akıl’ı etkili şekilde kullanan Bilenlerimizin dahil olduğu pakettir. Bu paketteki bilenlerimizin aylık Bi’akıl kazançları 5.000 ila 20.000 TL arasındadır. Bu paketteki Bilenlerimiz, Bi’akıl’ın sunduğu avantajların büyük bir kısmına erişirler. Bi’akıl, bu paketten %10 komisyon (+ %2.99 İYZİCO komisyonu) kesmektedir. 

3. Uzman Paket: Tüm online işlerini Bi’akıl’a taşımış Bilenlerimizin dahil olduğu pakettir. Bu paketteki bilenlerimizin aylık Bi’akıl kazançları 20.000 TL ve üzerindedir. Bu paketteki Bilenlerimiz, Bi’akıl’ın sunduğu avantajların tümüne erişirler. Bi’akıl, bu paketten %5 komisyon (+ %2.99 İYZİCO komisyonu) kesmektedir. 

Bi’akıl’a Bilen olarak katılmak ve avantajlar hakkında daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki linkte tıklayarak ücretsiz ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz.