Online atölye, danışmanlık ya da online eğitim veriyorsanız, ihtiyaçlarınıza göre doğru platformu seçmek korkutucu olabilir. Mevcut bu kadar çok seçenekle, hangi platformun özel gereksinimlerinize en uygun olduğunu belirleyecek tüm faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir.  

Karar vermeye nereden başlamalısınız?  

Bu kararı vermenin ilk adımı, ne tür içerik sunmayı planladığınızı ve sunumu üzerinde ne kadar kontrol sahibi olmak istediğinizi değerlendirmektir.  

Bu; video derslere, etkileşimli etkinliklere veya ekran paylaşımına ihtiyaç olup olmadığına ve öğrencilerin kendi öğrenme materyallerine erişip erişemeyeceğine karar vermeyi içerir. Ek olarak, seçilen sistemle öğrenci katılımını ve öğrenme çıktılarını artırabilecek işbirliği araçları gibi ek özelliklerin olup olmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır. 

Tüm bu süreçleri ele aldığımızda, her türlü online sistemi içinde barındıran Bi’akıl rakiplerine göre ön plana çıkmaktadır. İster tek seferlik eğitim açabilir, isterseniz abonelik özelliği ile eğitimizi tekrarlı yapabilirsiniz.  

Bu, Bi’akıl’ı online platformlarda eğitim, danışmanlık ve atölyeler gerçekleştiren tüm meslek grupları için uygun ve tüm çözümleri bir araya getiren bir platform haline getiriyor. 

Online Eğitim

Peki ya sonra?  

Bir e-öğrenme platformu seçmenin ikinci adımı, söz konusu sistem için gerekli olan bütçe kısıtlamalarını ve teknik yetenekleri belirlemektir. Bunun yanında öğrencilerle iletişimi ve ödemelerinizi kolayca yönetebilmek de oldukça önemlidir. 

Bi’akıl, burada tüm bilenlerinin sırtından bu yükü almakta ve onları uzmanlık alanlarına odaklanmaları için desteklemektedir. Hem online görüşme platformunun masraflarını, hem de katılımcılara yolladığı bildirimler ile katılım konusunu takip etmekte ve bilenlerine hem maddi hem de teknik anlamda destek olmaktadır. 

Özellikle kullanıcılarla ilgili herhangi bir kişisel bilgiyi saklıyorsanız, bir platform seçerken veri gizliliği yasalarına uyulmasını sağlamak da önemlidir.  

Bi’akıl, KVKK konusunda ülkenin önde gelen avukatları ile çalışır. Aynı zamanda, ödeme konusunda da IYZICO ile işbirliği yaparak veri gizliliği ve güvenliği bakımından tüm rakiplerinin önüne geçmektedir. 

Kısaca; online atölye, danışmanlık ve online eğitim veren uzmanlar için kullandıkları platform ek bir yük getirmek yerine onların destekçisi olmalıdır ve tercih, kapsamlı bir çalışmanın ardından yapılmalıdır.