İsminden de anlaşılacağı üzere, bir bilen (uzman) tarafından düzenlenen “çoklu temaslara” verdiğimiz isimdir “Seri”.   

Böyle bir temas modelini ortaya koymadan önce, bilenlerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk ve en uygun çözümü sunabilecek modeli yaratmayı hedefledik. Bi’akıl’da ihtiyaçların her zaman önceliğimizdir.  

Peki, seri temas modeli nasıl çalışır? 

Seri temasların işleyişi şu şekildedir; birden çok oturumlu eğitimini tek bir seferde oluşturur, her oturum için ayrı ayrı hazırlıkla uğraşmazsın. Kullanıcılar da yalnızca bir temasa kaydolarak aynı temasın devamı olan seri temaslara tekrar ödeme ve kayıtla uğraşmadan, temas günü geldiğinde katılabilirler. 

Tamam da neden seri temaslara ihtiyacım olsun diyorsan; 

Diyelim ki deri cüzdan yapımı hakkında atölye düzenliyorsun ve bu online atölye tek bir oturum saatinden daha büyük bir içeriğe sahip. Tam da bu noktada, temasını “seri” haline getirip eğitim içeriğini parçalara bölebilir ve farklı gün ve saatlere yayabilirsin. Bu sayede hem online atölyene gelen katılımcılarınla olan iletişimin daha güçlü olacak hem de aceleye gerek kalmadan üretmek istediğin şeyi adım adım ortaya koyabileceksin.  

Bir diğer senaryo ise şöyle; diyelim ki bir insan kaynakları uzmanısın ve online eğitiminin sonunda katılımcılarına, katılım belgesi vereceksin. Bu belge için insanların online eğitimden ne kadar bilgi edindiğini pratiklerle test etmen gerekebilir. İşte tam bu noktada, seri şeklinde gerçekleşen temasların arasında katılımcılara ödevler, konuyla ilgili doküman ve kaynaklar verebilir, bir sonraki temas gününe kadar onlara çalışmaları için alan bırakabilirsin.   

Seri temaslar, kimler için uygundur? 

En genel tanımıyla seri temaslar, eğitim içeriği tek oturuma sığmayan tüm temaslar için uygundur. Fakat özellikle; atölyeler, 0’dan başlayıp ilerlenen konular (Örn; Photoshop 0’dan 1), içeriğinde ödev ve testleri içeren temaslar için idealdir.  

Seri temasların ödemeleri nasıl gerçekleşir? 

Seri temaslar da, tıpkı tek seferlik temaslar gibi tek ödeme ile katılım sağlanan türdendir. Katılımcılar bir kez ödeme yapar ve serinin içerdiği tüm temaslara, temas vakti geldiğinde ek ücret ödemeden katılırlar. Sen de ödemeni seri tamamlandıktan sonraki ilk Çarşamba günü toplu şekilde alırsın.  

Seri temas ile tekli temasın farkı

Bi’akıl’da Seri temas dışında 3 temas çözümü daha mevcut. Bunlar; Tek seferlik, abonelik ve randevu olarak isimlendirdiğimiz her biri farklı alanlara özel faydalar sağlayan temas türleridir.  

Tüm temas türleri; bilenlerimizin (uzmanlarımızın) uzmanlık alanları gözetilerek üretilmiştir. 

Online atölyeler düzenleyen bir sanatçı, online eğitimler veren bir eğitmen, online danışmanlıklar veren bir uzman. Bi’akıl’da herkes için çözümler var.  

Uygulamayı incelemek için Bi’akıl App’e göz atın!