E-öğrenme, belirli bir konuda bilgi almayı hedefleyen kişilerin çevrimiçi ortamlar aracılığıyla eğitimlere ulaştığı bir öğrenme modelidir. Çevrimiçi öğrenmenin sağladığı en büyük avantaj, olduğunuz yerden eğitimlere ulaşabilmenizdir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısına sahip olmaktır.  

Tahmin edilebileceği gibi fiziksel bir ortamda eğitim veya kurs almak bazen haftanızın tek boş gününü buna harcamanızı gerektirebilir. Bununla birlikte online eğitim kursları her zaman ve her yerde alınabilir. İster koltuğunuzda oturuyor olun ister seyahatte, istediğiniz bir konuda dilediğiniz yerden online eğitimlere başvurabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. E-öğrenmenin sağladığı diğer faydaları öğrenmek için okumaya devam edin! 

Zaman Yönetimi Yapmanızı Sağlar 

Eğitimlere online olarak katılmayı seçtiğinizde eğitiminizi, sosyal hayatınızı ve kariyerinizi sabit bir programın sınırları olmadan dengeleme şansına sahip olursunuz. Geleneksel ders saatlerine ve planına uymak zorunda olmadan yalnızca oturum açarak kurs ve etkinliklere katılabilirsiniz. Bu sayede eğitimlerinizi rutininize kolayca dahil edebilir ve daha iyi zaman yönetimi yapma şansına sahip olabilirsiniz.  

E-Öğrenme

Esneklik Sunar 

Birçok insan, işleri veya sorumluluklarıyla çelişen eğitime meraklı değildir. İstatistikler gösteriyor ki, insanların çoğu kendi hızında öğrenmeyi daha çok seviyor. E-öğrenme esnekliğinin geleneksel öğrenme modeline üstünlüğü de tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Belirli bir gün ve belirli bir saatte çalışmak yerine online eğitimler sayesinde kendi öğrenme ritminizi belirleyebilirsiniz.  

Şunu biliyoruz ki, her insanın öğrenme deneyimi farklı şekillerde gelişebilir. Örneğin, bazı insanlar fiziksel öğrenme ortamında kendilerini daha iyi hissedebilirken bazıları ise dikkat dağıtıcı unsurlardan uzakta, kendi hızlarında çalışmayı daha çok sever. Çevrimiçi öğrenme, çok çeşitli eğitim seçenekleri ve kaynakları ile farklı öğrenme alışkanlarına sahip insanları kucaklar.   

Ağınızı Genişletmenizi Sağlar 

Daha önce de söylediğimiz gibi, e-öğrenmenin en büyük avantajı eğitimlere herhangi bir yerden kolaylıkla katılabilmenizdir. Online kurs veya atölyedeki çevrimiçi arkadaşlarınızın farklı ülke veya şehirlerden olabileceği göz önüne alındığında, çok çeşitli bakış açıları kazanabilirsiniz. Bu, yalnızca bir eğitime katılmadığınız aynı zamanda sizinle aynı ilgi alanlarına ve benzer hedeflere sahip kişilerle etkileşime girdiğiniz bir topluluğa dahil olduğunuz anlamına gelir. 

Online öğrenen insanların birçoğu çeşitli hedeflere ve profesyonel geçmişe sahip olduğundan, ilgi duyduğunuz alandaki diğer kişilerden içgörü elde edebilir ve yol haritanızı buna göre şekillendirebilirsiniz. Ayrıca sizinle aynı sektörde çalışan daha geniş bir öğrenci yelpazesiyle ilişki kurabilirsiniz. Bu, size kendi profesyonel ağınızı oluşturma şansı verir. 

Bu konu ilginizi çektiyse Online Eğitim: Eğitimde Eşitliğin Teknolojik Yolu adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Siz de ortak ilgi alanlarına sahip insanlardan oluşan bir topluluğun parçası olmak için online eğitimlerimize göz atabilirsiniz!