Çağımızda bilgi, sahip olunabilecek en önemli kabiliyet haline geldi. Yetenek, tutku ve bilgi birleştiğinde ortaya çıkan sonuç, tüm dünyayı büyüleyebilir. Peki, böyle bir çağda; sahip olduğumuz bilgiyi dönüştürerek gelir haline getirmek mümkün mü? 

Gelin bu soruya cevap ararken biraz geçmişe gidelim; Sanayi devrimine. 

Sanayi devrimi, şüphesiz ki insanlığın dönüm noktalarından biri olmuştur. Bu dönüşüm, bizleri ve alışkanlıklarımızı başkalaştırmıştır. Tüketim ve üretim alışkanlıklarımız, sosyal ilişkilerimiz ve daha birçok şey bu devrimle birlikte yeni versiyonlarına evirilmiştir. 

Tıpkı sanayi devrimininkine benzer bir değişimi, teknoloji devrimi (ve internet) şu an gerçekleştirmektedir. IoT ve endüstri 4.0 (hatta 5.0)’ın konuşulduğu bugünlerde, üretimin (özellikle ağır işçiliğin) robotik teknolojilere devredilmesi, insan faktörünü “bilgi üreten” kısma doğru itmekte. 

Bahsi geçen bilginin üretimi, kimi zaman endüstriyel üretimle paralel, kimi zamansa bağımsız şekilde gerçekleşmektedir. 

Bağımsız bilgi üretimi, kültüre ve tutkuya dayalı çıktılara gebedir. Bu çıktıları gelire dönüştürmek ise tutku ekonomisi ile mümkündür. 

Bilgi Çağında Gelir Kapısı Yarat; Tutku Ekonomisi Nedir?

Peki, tutku ekonomisi nedir? 

Eş anlamlı olarak “yaratıcı ekonomi” de denilen bu gelir – çalışma türü, ünik işler yapan ve bunları gelire dönüştürmüş insanların oluşturduğu bir sistemdir. Dijital dünyadaki online imkanların gelişmesi ile varlığını günden güne daha fazla hissettiren bu üretim biçimi, geleceğin çalışma şekillerinden biri olarak görülmektedir. 

Neden bu kadar iddialı?  

İnternet teknolojisi, sahip olduğumuz bilgi ve yetkinlikleri online olarak insanlara aktarmaya ve bu yolla para kazanmaya oldukça müsaittir ve bu şekilde gelir elde edilen çalışma – ekonomi biçimine, tutku ekonomisi denilmektedir. 

Online eğitim, online atölye ya da online danışmanlıklar aracılığıyla, tutkularını başkaları ile paylaşarak gelir elde etmeye dayalı bu model, sistem dışında kalmak isteyen insanlar için ihtiyaç duydukları o “eşsiz” fırsattır.  

Online eğitim fırsatları, insanların tutkularını başkaları ile paylaşmaları konusunda onlara oldukça geniş bir alan sağlamaktadır.  

Engin bilgilerinizi online eğitimlerle, sanatınızı ve zanaatınızı online atölyelerle, uzmanlıklarınızı online danışmanlık ve terapilerle gelire dönüştürebilir, tutkunuz ile ekonomi yaratabilirsiniz.  

Tutkularınızı gelire dönüştürürken ihtiyaç duyduğunuz tüm çözümler Bi’akıl’da.  

Hemen aramıza katıl ve avantajları erkenden keşfet! 

Online eğitim, danışmanlık ve atölyelere katılıp bilenlerden randevu alabileceğin platformumuzu görmek için buraya tıkla.