Diyetisyenlerin online danışmanlık vermesi, son yıllarda giderek artan bir trend haline geldi. Bu durumun birçok nedeni var ve bu yazıda, diyetisyenlerin neden online hizmet vermesi gerektiğine dair 5 nedeni inceleyeceğiz.

Diyetisyenler için Online Danışmanlık

Online Danışmanlık Vermen için 5 Neden

  1. Daha Geniş Bir Kitleye Ulaşmak İçin

Online hizmet veren diyetisyenler daha geniş bir kitleye ulaşabilirler. Geleneksel yöntemlerle, diyetisyenlerin çalışma alanı, yaşadıkları bölge ile sınırlı olabilir. Ancak, online hizmetler sayesinde, diyetisyenler, Türkiye’nin ve hatta dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan herkese online danışmanlık verebilirler. Bu, diyetisyenlerin müşteri tabanlarını genişletmelerine ve daha fazla insanın sağlıklarına yardımcı olmalarına olanak tanır.

  1. İş Verimliliğini Artırmak İçin

Yine Bi’akıl, diyetisyenlerin iş verimliliğini artırabilir. Geleneksel yöntemlerle, bir diyetisyen, bir müşteriyle çalışmak için fiziksel olarak aynı yerde olmak zorundadır. Ancak, Bi’akıl App sayesinde, diyetisyenler, müşterileriyle istedikleri herhangi bir yerden çalışabilirler. Üstelik gelişmiş paneli sayesinde tüm müşterilerinin kaydı, görüşme takvimini, kazançlarını görüntüleyebilirler. Bu, diyetisyenlerin zamanlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarına olanak tanır ve katılımcı kaydı alındı mı, görüşme linki gönderildi mi, görüşmenin ücreti alındı mı, gibi sorunları ortadan kaldırır.

  1. Daha Fazla Esneklik İçin

Bi’akıl’da danışmanlık veren diyetisyenlerin daha fazla esnekliğe sahip olmalarını sağlar. Geleneksel yöntemlerle, bir diyetisyenin çalışma saatleri, ofis saatleri ile sınırlı olabilir. Ancak, online hizmetler sayesinde, diyetisyenler, istedikleri zaman çalışabilirler. Bu, diyetisyenlerin işlerini daha iyi yönetmelerine ve kişisel hayatlarını işleriyle daha iyi dengelemelerine olanak tanır.

  1. Daha Az Maliyetli Olmak İçin

Bi’akıl, diyetisyenlerin maliyetlerini de azaltabilir. Geleneksel yöntemlerle, bir diyetisyenin işletme maliyetleri yüksek olabilir. Ancak, Bi’akıl App sayesinde, diyetisyenler, ofis kirası, elektrik, su, online tarafta ise Zoom, Müşteri Yönetim Yazılımları vb. giderler gibi maliyetlerden tasarruf edebilirler, online taraftaki işlerin mesajlaşma uygulamaları ile takibi, aylık, yıllık Zoom vb. uygulamalara sabit ücret ödemek yerine yine Bi’akıl panelinden tüm işlemleri ücretsiz gerçekleştirebilirler. (Online görüşme altyapısı, Ödeme alma, katılımcı görüntüleme, görüşme takvimi ve çok daha fazlası…) Bu da, diyetisyenlerin daha rekabetçi fiyatlar sunmalarına olanak tanır ve daha fazla müşteriye ulaşmalarını sağlar.

  1. Daha İyi Bir İletişim İçin

Geleneksel yöntemlerde, bir diyetisyenin iletişimi müşterileriyle yüz yüze ya da mesajlaşma uygulamaları ile sınırlıdır. Ancak, Bi’akıl online danışmanlıkları sayesinde, diyetisyenler, müşterileriyle daha sık ve daha düzenli olarak iletişim kurabilirler, randevu alabilirler, sanal pos hizmeti ile ödeme alabilir ve kitlesini daha iyi yönetebilirler. Bu, diyetisyenlerin müşterilerinin sağlıkları hakkında daha iyi bilgi sahibi olmalarını ve ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermelerini sağlar. Ayrıca, Bi’akıl sayesinde diyetisyenler, müşterilerinin ilerlemelerini takip edebilir, sorularını yanıtlayabilir ve destekleyici bir ortam sağlayabilirler.

Eğer sen de bir diyetisyen olarak online randevularını, online eğitimlerini ücretli ya da ücretsiz sunmak istiyorsan, Bi’akıl uygulamasına kayıt olarak hemen online hizmet vermeye başlayabilirsin. Bi’akıl, diyetisyenlerin müşterileriyle online olarak iletişim kurmalarına ve daha geniş bir kitleye ulaşmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Tüm avantajlarımızı görmek ve Bilen başvurusu yapmak için buraya tıkla!

Bi’akıl uygulmasındaki online eğitimleri, danışmanlıkları, randevuları görüntülemek için buraya tıkla!